keyboard_arrow_up
iş güvenliği ve sağlığı

İş güvenliği ve sağlığı

İŞ GÜVENLİĞİ VE SAĞLIĞI – Tardu OSGB

Merhabalar. İş güvenliği ve iş sağlığı alanlarında arayış içerisinde iseniz doğru yerdesiniz. Bir kurumun sorumluluğu üstlenirken, her ince ayrıntısı hesaplanarak sorumlulukların belirlenmesi gerekmektedir. İşveren veya yöneticilerin dikkat etmesi gereken hususlar da bu noktada devreye girmektedir.

Bu sorumluluklarsa önce personelin güvenliğini ve sağlığını içeren tedbirler olarak nitelendirilebilir. Daha sonrası için iş güvenliğine dair eğitimlerin gerçekleştirilmesi de bu durumu izlemektedir. İş yerlerine ait periyodik kontrollerin gerçekleştirilmesi ve iş sağlığının etkin bir şekilde gerçekleştirilmesi için binadaki gerekli kontrollerin gerçekleştirilmesi önemlidir. 10 yılı aşkın bir süredir hizmet veren firma, alanında uzman kişiler tarafından yılların verdiği deneyimle hizmet sağlanmaktadır.

İş sağlığı ve güvenliğinin geçmiş yıllarda ihmallerinin verdiği sonuçlar sebebiyle birçok iş kazası meydana gelmiştir. 2000’li yılların başından itibaren bu durum biraz değişmeye başlamış olup, işyerleri ilk yardım eğitimleri alabilecekleri firmalarla ve iş güvenliğinin sağlanabileceği şirketlerle çalışmaya başlamışlardır.

İş güvenliği ve iş sağlığı yasası gereğince bütün işyerlerinin ayrım yapılmaksızın İş Güvenliği Uzmanı çalıştırma zorunluluğu bulunmaktadır. Buna binayen firmadan alacağınız hizmetler de zorunlu bir hale gelmektedir. Bu zorunluluk bağlamında sağlık, teknik periyodik kontroller, patlamadan korunma dökümantasyonu, mesleki eğitim, hijyen eğitimi, asbest söküm uzmanlığı ve çeşitli ilkyardım eğitimleri gerçekleştirilmektedir. İnsan sağlığının değeri bir yana koyulursa, bu durum aynı zamanda işyerlerinin mali kayıplarının da önleyicisi olacaktır. Sadece hümanizmin ve mesleki ahlak ilkelerinin dışında da önemli bir yer tutmaktadır. Aynı zamanda firma, iç eğitimlerle de bilgi birikimlerini arttırmaya yönelik çalışmalar da yönetmektedir. Bu alanlardaki arayışlarınız için http://tarduosgb.com/ sizlere yardımcı olacaktır.